Skorpion – Jak zrobić skorpiona gimnastyka

24.10.2020

Skorpion – Jak zrobić skorpiona gimnastyka

Nurtuje Cię jak zrobić skorpiona? Zastanawiasz się ile czasu może Ci zając jego nauka? Skorpion to jedna z tych figur, która nie jest łatwa do wykonania. Wymaga wielu ćwiczeń oraz ciężkiej pracy nad swoim ciałem. Mimo to, jej wykonanie nie należy do rzeczy niemożliwych, a przede wszystkim przynosi wiele satysfakcji. Ponadto wygląda niezwykle efektownie i atrakcyjnie. Nie ważne czy uprawiasz jogę, czy interesuje Cię gimnastyka – skorpion w staniu jest w zasięgu ręki każdego, kto będzie w stanie włożyć „odrobine” wysiłku i zaangażowania w trening.

Skorpion – figura gimnastyczna, którą oczarujesz każdego

Jego trudność polega na tym, że w trakcie stania na jednej nodze, należy chwycić drugą z nóg za plecami, tak by znalazła się jak najbliżej głowy. By tego dokonać trzeba mieć rozciągnięty kręgosłup. Dla niezaznajomionych z tematem może to wyglądać bardzo boleśnie, ale o dziwo sprawia wiele przyjemności i rozluźnia przykurczone mięśnie. W efekcie, po jego poprawnym wykonaniu nie czujemy się zmęczenia, ale przyjemne odprężenie. W końcu nie bez powodu pozycja ta, uważana jest za synonim balansu i życiowej harmonii. Pytanie tylko – jak to zrobić?

Jak zrobić skorpiona – gimnastyka to podstawa

Niczego nie należy robić na siłę – ćwiczenia nie mają nam sprawiać bólu. Warto więc zacząć od odpowiedniej rozgrzewki. Wykonanie skorpiona wymaga siły w ramionach dlatego warto zadbać o ich wzmocnienie. Ponadto trzeba popracować również nad uelastycznieniem kręgosłupa – w tym przypadku pomoże robienie kocich grzbietów, a jeżeli czujesz się na siłach – mostków. Ich wykonanie polega na skupieniu całego ciężaru ciała na rękach i nogach, którymi unosisz resztę swojego ciała ku górze, Oczywiście brzuchem do góry, co nie ułatwia zadania. Nie zmienia to jednak faktu, iż samo ćwiczenie przynosi dużo ulgi i poczucia relaksu.

Skorpion – gimnastyka na co dzień

Z robieniem tej figury nie mają problemu osoby, które są w stanie wykonać szpagat. Jednak jak powszechnie wiadomo – nie od razu Rzym zbudowano. Zrobienie skorpiona wymaga czasu, ale pomogą nam w tym codzienne ćwiczenia. W tym celu można wykonać kilka serii skłonów w przód, tak aby jak najbardziej dotknąć czołem kolan, które dodatkowo można objąć rękami z drugiej strony. W trakcie skłonów w dół warto również wsunąć dłonie pod stopy. W międzyczasie można także popracować plecami, raz po raz napinając mięśnie pleców. Warto również zaczerpnąć inspiracji z jogi – wykonując tzw. „kobrę” wzmocnimy kilka partii ciała na raz.

Balans – klucz do sukcesu

Następnym krokiem jest popracowanie nad balansem ciała. Można go osiągnąć poprzez robienie „deski” w trakcie stania na jednej nodze. Osoby początkujące mogą użyć np. krzesła do podtrzymywania się. Z czasem zachowanie balansu wejdzie nam w nawyk. Wtedy wykonanie skorpiona nie powinno stanowić żadnego problemu.

 

Zrób skorpiona na zajęciach z gimnastyki w JumpHall!