Kręcenie hula hop – trening i zabawa
14.06.2022
Hula hop jest nam wszystkim dobrze znane. Ta plastikowa obręcz, była jedną z najważniejszych zabawek naszego dzieciństwa. Niemniej jednak obecnie, hula hop stało się jednym z akcesoriów treningowych, a kręcenie hula hop potrafi dać zaskakujące efekty. Nie tylko trening z plastikową obręczą pomoże nam zgubić zbędne kilogramy, ale dodatkowo przyczyni się do znacznego wymodelowania sylwetki i wzmocnienia mięśni. Wobec tego, co warto wiedzieć o treningu z hula hop?
Wiele osób zastanawia się, jak kręcić hula hop? Okazuje się, że jest to prostsze niż może się nam to wydawać! Plastikową obręcz wystarczy jedynie założyć na biodra i wprawić je w kolisty ruch. Jednak ćwiczeń z hula hop jest znacznie więcej i mogą one przybierać całkowicie inne formy. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć:
- Przekładankę – w tym ćwiczeniu hula hop łapiemy obiema rękami od dołu, a następnie uginając nogę w kolanie, staramy się unieść ją możliwie jak najwyżej. Hula hop przekładamy pod udem z lewej ręki do prawej i odwrotnie.
- Lasso – to dość zabawne ćwiczenie z hula hop. Dłonie musimy złożyć jak do modlitwy, a następnie unieść je nad głowę. Hula hoop musi znaleźć się w okolicy stawów łokciowych. W takiej pozycji staramy się kręcić plastikową obręczą.
- Kręcenie wokół bioder – to chyba jedno z najpopularniejszych ćwiczeń z hula hop. Obręcz zakładamy na linię bioder, a następnie wykonujemy nimi okrężne ruchy, tak by hula hop z nich nie spadło.
Jak kręcić hula hop?
Hula hop dla początkujących może być ciężkim treningiem, jeśli chodzi o opanowanie techniki kręcenia. Cały sekret tkwi jednak w tym, by w pełni zsynchronizować ruchy bioder z ruchem, jaki wykonuje plastikowa obręcz. Na samym początku, warto podejść do treningu z dużym dystansem. Nie oczekujmy, że od początku uda się nam wykonać kilkunastominutowe kręcenia. Zacznijmy więc od ułożenia hula hop na biodrach i przy pomocy rąk spróbujmy wprawić obręcz w ruch. Sukcesywnie próbujmy wykonywać ruchu okrężne przy pomocy bioder. W ten sposób zaznajomimy się w ruchem jaki wykonuje obręcz i będziemy mogli się do nich dostosować. Nauka kręcenia hula hop ma być przede wszystkim dobrą zabawą, o czym nie można zapominać!
Rodzaje hula hop
Jak dobrać hula hop? Otóż wiele zależy od naszych preferencji. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów plastikowych obręczy, które będą się między sobą różnić detalami. Obecnie możemy wyróżnić następujące rodzaje hula hop:
- hula hop z wypustkami – to hula hop, które posiada dodatkowe, masujące wypustki. Podczas kręcenia oddziałują one na nasze mięśnie. Często po treningu można zauważyć nawet niewielkie siniaki. Konstrukcja tego hula hop ma za zadanie pobudzić mięśnie do jeszcze intensywniejszej pracy podczas treningu.
- hula hop z obciążeniem – ten rodzaj plastikowej obręczy może mieć umieszczone we wnętrzu dodatkowe obciążniki lub mogą one znajdować się po jego wewnętrznej stronie. Analogicznie ćwicząc z dodatkowym obciążeniem, uda się nam spalić więcej kalorii podczas jednego treningu.
- hula hop dla dzieci – to rodzaj hula hop dla najmłodszych użytkowników. Cechuje się on nieco mniejszym rozmiarem, a także prostą konstrukcją. Można wykorzystać je podczas ćwiczenia „lasso” kiedy to kręcimy hula hop zawieszonym na naszych ramionach.
Dobranie hula hop w dużej mierze zależy od efektów jakie chcemy osiągnąć, a także na podstawie własnych umiejętności. Jeśli poszukujemy hula hop dla początkujących, warto stawiać na modele tradycyjne i z czasem zmienić je na obręcze z wypustkami lub obciążeniem.
Kręcenie hula hop – efekty
Hula hop i odchudzanie to nierozłączna para. Dzięki 30 minutowemu treningowi z obręczą, możemy spalić około 210 kalorii. Wobec tego kręcenie hula hop pomoże nam zredukować zbędną tkankę tłuszczową. Co więcej, taki trening pobudza również mięśnie głębokie, które odpowiadają za wymodelowanie sylwetki. Można więc spodziewać się oprócz utraty kilogramów, także i zredukowania centymetrów w obwodach. Hula hop pomoże nam także poprawić wydolność naszego organizmu i wzmocnić praktycznie wszystkie partie mięśniowe.